Мени

Сервер ARK

Најдобрите сервери ARK , со опстанок во светот на диносаурусите. Голем избор на стрмни сервери ARK: Survival Evolved за секој вкус. Со помош на филтри, лесно ќе најдете погоден за себе ARK Сервер . Со рејтингот во набудување и лајкови на други корисници, можете да го оцените и изберете најдобриот сервер за играта во ARK. За да се поедностави потрагата по вас во следењето, првите места секогаш зафаќаат најмногу врвни Сервер ARK: Survival Evolved
ARK: Survival Evolved
Земјата
Мапа
AberrationChernarus LN (URP)chernarusplusCrystalIslesCubeWorld_LightCullfield IslandDefaultde_aztecde_dust2de_miragede_overpassde_russia_2x2dod_AnzioExclusionZoneExtinctionFjordurGen2GenesisGermanygm_bigcitygm_constructgm_flatgrassgm_luigis_mansionGunSmokeHopeIsla_SpiroIsle V3LostIslandMAP-FilthMortemTupiuOceanOlympusPH Milton EstateProcedural MapRagnarokrp_bangclawrp_coruscantbelowrp_downtown_tits_v2rp_rockford_french_v3brussiaScorchedEarthShooterEntryThe Exiled LandsTheCenterTheIslandttt_67thway_v14ttt_doncontemple_final2ttt_scarisland_b1Tunguska_pValguero_PViking_PVRisingWorldWashingtonzm_lost_relics_v2
Име
Адресата
Мапа
Играчи
Гласање
Рејтинг
ARKWTF.COM x5 PVP NO WIPE[EPIC-STEAM][ANTI DUP+] -
217.66.97.19:29055
Fjordur 13/70
ARKWTF.COM x5 PVP NO WIPE[EPIC-STEAM][ANTI DUP+] -
217.66.97.19:29011
TheIsland 31/70
ARKWTF.COM x5 PVP NO WIPE[EPIC-STEAM][ANTI DUP+] -
217.66.97.19:27078
Gen2 6/70
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокБез ДУПЛиценцаПВПPVEX5Почеток на комплетотКлановиНастани
87.244.131.250:27260
TheIsland 18/100 447
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокБез ДУПЛиценцаПВПPVEX5ЕкономијаНастани
87.244.131.250:27280
Ragnarok 17/100 444
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокБез ДУПЛиценцаПВПPVEX5Без да се регистриратеНастани
87.244.131.250:27410
Fjordur 10/100 439
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокЛиценцаПВПPVEX5Без ДУППочеток на комплетотРезултатМиленичињаАнтиспамКланови
87.244.131.250:27250
Gen2 6/100 435
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокБез ДУППВПPVEX5Без ДУПНастани
87.244.131.250:27300
Valguero_P 6/100 435
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокПВПPVEX5КлановиНастани
87.244.131.250:27290
ScorchedEarth 5/100 434
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокЛиценцаПВПPVEX5Настани
87.244.131.250:27270
LostIsland 5/100 434
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокБез ДУППВПPVEX5Без ДУПМиленичињаЕкономија
87.244.131.250:27230
Extinction 4/100 433
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокБез ДУППВПPVEX5Настани
87.244.131.250:27220
CrystalIsles 4/100 433
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокX5Почеток на комплетотДонат
134.249.64.138:27280
Ragnarok 3/50 433
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокX5Почеток на комплетотДонат
134.249.64.138:27300
Valguero_P 3/50 433
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокКласиченПВПX5Почеток на комплетотДонатКланови
134.249.64.138:27200
Aberration 2/50 431
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокX5Донат
134.249.64.138:27310
Fjordur 2/50 431
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокX5Донат
134.249.64.138:27240
Genesis 2/50 431
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокX5Донат
134.249.64.138:27250
Gen2 2/50 431
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокX5Почеток на комплетотДонат
134.249.64.138:27260
TheIsland 2/50 431
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокX5Донат
134.249.64.138:27220
CrystalIsles 1/50 429
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокX5Донат
134.249.64.138:27230
Extinction 1/50 429
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокX5Почеток на комплетотДонат
134.249.64.138:27270
LostIsland 1/50 429
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - ( ОпстанокX5Почеток на комплетотДонат
134.249.64.138:27290
ScorchedEarth 1/50 429
ark.rxy.by PvP x5 [Cluster] - (v358.17) ОпстанокБез ДУПЛиценцаКласичен
185.66.69.105:7831
Ragnarok 1/70 426
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокБез ДУППВПPVEX5КлановиНастани
87.244.131.250:27200
Aberration 4/100 393
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11 ОпстанокКласиченПВПPVEX5Настани
87.244.131.250:27240
Genesis 4/100 393
ARKWTF.COM x5 PVP NO WIPE[EPIC-STEAM][ANTI DUP+] -
217.66.97.19:29020
TheCenter 13/70 387
ARKWTF.COM x5 PVP NO WIPE[EPIC-STEAM][ANTI DUP+] -
217.66.97.19:27081
LostIsland 13/70 387
UARK [UA-EU] PVP ORP X5/4Man/NoMod START 18.08 - (
134.249.64.138:27210
TheCenter 4/50 375
ARKWTF.COM x5 PVP NO WIPE[EPIC-STEAM][ANTI DUP+] -
217.66.97.19:7715
TheIsland 36/70 372
ARKWTF.COM x5 PVP NO WIPE[EPIC-STEAM][ANTI DUP+] -
217.66.97.19:29012
Ragnarok 7/70 336
ArkGlobal X5 PVE [Steampunk][S+][29.08] - (v358.11
87.244.131.250:27210
TheCenter 4/100 331
##[K-TTT]Fjordur T:x7 H:x7 xP:x7 - (v358.5)
89.163.140.196:7779
Fjordur 7/70 330
ARKWTF.COM x5 PVP NO WIPE[EPIC-STEAM][ANTI DUP+] -
217.66.97.19:8890
Ragnarok 6/70 330
[EU] Magma PVE1: Ragnarok [Cluster] - (v358.17)
94.130.134.232:7777
Ragnarok 2/50 324
[EU] Magma PVE2: Genesis 2 [Cluster] - (v358.17)
94.130.134.232:7778
Gen2 2/50 324
ark.rxy.by PvP x5 [Cluster] - (v358.17)
185.66.69.105:7730
Ragnarok 2/70 323
[EU] ARKADIA - PvPvE Cluster X5 - Crystal Island -
play.arkadia.wtf:6778
CrystalIsles 2/69 323
[EU] Magma PVE7: The Island [Cluster] - (v358.17)
94.130.134.232:7783
TheIsland 1/50 322
[EU] Magma PVE5: Valguero [Cluster] - (v358.17)
94.130.134.232:7779
Valguero_P 1/50 322
[EU] Magma PVE8: Lost Island [Cluster] - (v358.17
94.130.134.232:7784
LostIsland 1/50 322

Следење на серверот ARK

Тука се собрани како популарни Сервер ARK Survival Evolved , и нови, но ветувачки сервери кои го заслужуваат вашето внимание. Следење на серверот ARK неколку пати на час ги ажурира информациите и рејтингот на сите сервери ARK. Услугата ги има сите најпотребни функции на сортирање и филтрација за пребарување на најдобрите Сервер ARK

Следење на серверот ARK Тоа ќе им помогне на сопствениците на проекти да најдат повеќе играчи на нивниот сервер. Додавање целосен опис и ознаки што најмногу одговараат на вашите Сервер ARK , ќе им помогнете на играчите побрзо да го најдат вашиот сервер.

На серверите за игри ARK: Survival Evolved haveе мора да преживеете во суровиот свет на диносаурусите. За да преживеете на островот ARK ќе мора да: ловите диносауруси, руднички ресурси, занает, итн. Оваа игра не само што има убава графика, туку и уникатен процес на игри.

Играта има повеќе од 70 видови диносауруси од кои можат да се скроти и развие. Исто така натаму сервери ARK Можете да изградите навистина големи брави. И создадете го вашето племе со кое ќе преживеете заедно.
MK
×
Најдовте грешка
Понудете ја вашата вистинска опција
Наведете на вашето барање вашата е-пошта
Испрати
Откажување
Stop war in Ukraine