Мени
Име
Адресата
Мапа
Играчи
Гласање
Рејтинг
ARK24 PVP x5 No WIPE shop Fjordur www.arkx5.com -
212.90.38.181:10094
Fjordur 3/70
|~ONLY AWP~| ONLY STEAM | 128 TICK | FUCKUP.PRO
195.3.220.93:27018
awp_lego_2 0/18
|~ONLY CLASSIC~| ONLY STEAM | 128 TICK | FUCKUP.PR
195.3.220.93:27030
de_dust2 0/20
[EU] Elite Romania [Vanilla |Solo-Duo-Trio | QUAD
141.95.93.11:27010
ELITE RUST ROMA
Offline
УКРАЇНСЬКИЙ - П А Т Р І О Т - [ 2013 - 2023 ]
91.211.118.38:27015
de_mirage 23/32
ЧЕРНОБЫЛЬ - УКРАИНА [2012-2022]
91.211.118.51:27087
de_dust2 29/32 389
Squid Game A®ENA [WiN or Die]
91.211.118.44:27015
de_nuke 28/32 385
..::RESPAWN.1TAP.RO::.. | CSDM + FREE VIP hosted b
5.183.171.220:27015
de_inferno 31/32 384
УКРАИНА | NATUS OF CSGO :: MIRAGE ONLY 128TICK
91.211.118.36:27015
de_mirage 20/24 380
X-CLUSIVE | ONLY LEGO [NO DEAGLE] VIP БЕСПЛАТНО !w
91.211.118.37:27042
awp_lego_2 11/12 379
Los Santos Streets Roleplay
168.119.89.117:10449
ENG/FR/AR 94/100 379
CSGLOBAL | CSGO 128tic !ws,!gloves, !knife
91.211.118.53:27053
dust2 13/16 366
█ |UA| Український паблік 18+ [CS:GO] █
91.211.118.88:27029
de_cache 17/26 352
▒██ [UA] Диванні війська ● [PUBLIC]
91.211.118.82:27052
de_inferno 9/17 350
Emirates-KiNGS 亗 ||͇̿P͇̿U͇̿B͇̿L͇̿I͇̿C͇̿| ✪
51.38.60.53:27015
de_dust2 47/100 345
Five STARS server [UA] [24/7] 18+
91.211.118.36:27059
awp_india 47/100 344
CSHOST.COM.UA |REHLDS|
91.211.118.53:27034
zm_infantry 31/32 344
Український Паблік 16+
91.211.118.53:27088
de_dust2_2x2 47/100 343
• Е-Л-І-Т-А • 亗 • У-К-Р-А-Ї-Н-И • 18+ ©
91.211.118.80:27015
de_inferno 29/32 336
[hfmms.me] MultiMod (Murder)
185.91.116.39:27027
cs_italy 47/100 335
LamdaProCS.com [CSDM]+[Sentry+Laser]+[SHOP]
88.218.227.136:27016
de_dust2_2x2 47/100 334
ЭЛИТА УКРАИНЫ 1000FPS
91.211.118.34:27015
de_dust2_2x2 47/100 334
[ZOMBIES]+[CSO MOD] [#1] CSOMOD.COM [since 2012]
135.125.249.130:27015
zm_fright 47/100 334
БАЙРАКТАР
91.211.118.15:27024
de_dust2_2x2_b_ 47/100 334
GOLD.DUAL-GAMING.RO #VIP FREE
45.157.235.42:27015
de_inferno2se 47/100 334
CSDM.STRANGERS.RO # DEATHMATCH + VIP FREE
45.157.235.44:27015
fy_snow 47/100 334
BORRELL GAMING| AUTOMIX #1 | !ws !knife !gloves |
borrelloficial.com.ar:27017
de_mirage 6/14 330
✵ Убийца Бананов ✵
91.211.118.53:27030
cs_assault 3/10 328
SMLR|CS
fastmirror.pp.ua:27015
cs_siege 10/32 328
★ [UA] -B-L-A-C-K - S-Q-U-A-D- | 18+ ★
91.211.118.8:27020
de_dust2 26/32 326
PUB.MANIACS.RO # STEAM BONUS[RO/EN]
89.40.104.37:27015
fy_snow 10/32 318
# AMA.LEAGUECS.RO # FAST PLAY
89.40.233.43:27015
de_dust2 28/32 317
LEGENDA MIRAGE ONLY|!ws.!gl.!knife[128tick]
91.211.118.36:27026
de_mirage 14/16 315
AdrenalineX Racing(RACE) since 2008
152.228.156.129:7777
en/es/pt/ru 6/64 310
✮ Київський сервер ✮ ⑳ +
91.211.118.80:27026
de_inferno 20/32 308
͇ APKABA.COM CS 1.6 Classic [Free-VIP 2023]
CS.APKABA.COM:27015
de_dust2 5/32 303
()D-Gaming()===[ Zombie Ultimated]
217.11.249.83:27087
zm_gbox7 15/20 302
VineMine
pe.VineMine.net:19132
world) 248/1337 301
® Relax public ® [KIEV UA]
relax-cs.besik.pp.ua:27016
de_abaddon 1/32 300
..::[RP]GameWorld::.. [CLASSIC] (RUS) (x2)
s1.rp.gw:7777
Russian 28/1000 300

Следење на серверите за игри

Поздрав до вас Почитуван корисник на веб -страницата Dixrix!

Тука ќе најдете многу од најпопуларните сервери за игри: Counter Strike, Minecraft, Rust, Samp, Ark. Според рејтингот и прегледите, можете да изберете добар сервер со одговорни администратори. И по играта, не заборавајте да гласате за серверот и да оставите преглед!

Следење на серверите за игри Dixrix, ќе ви помогне да изберете сервер со навистина хардкор опстанок или стрелец со тим подготвен за победа. Огромна база на сервери што постојано се надополнуваат и исто така ново надополнување на игри нема да ви овозможи да се досадите.


Промоција на сервери за игри

Ако сакате да добиете прилив на корисници на вашиот сервер за игри, само додадете го во каталогот на серверот Dixrix и користете платени услуги.

Првите позиции во врвот на серверите за игри, како и ослободувањето на бојата ќе ви донесат многу игри на серверот.


MK
×
Најдовте грешка
Понудете ја вашата вистинска опција
Наведете на вашето барање вашата е-пошта
Испрати
Откажување
Stop war in Ukraine